
Фоновий звук для професійної акустики: джерела та їх застосування
Для професійного озвучування об'єкта (приміщення) поєднують різні варіанти акустики. Наприклад, типова схема озвучування ресторану буде виглядати так: джерело звучання та/або мікрофон - мікшерний пульт - підсилювач потужності - пасивна професійна акустична система. Можна вилучити зі схеми два останні пункти, замінивши їх активною акустичною системою, в якій підсилювач вже встановлений.
Наразі нас цікавить перший пункт схеми — мікрофон чи фонове джерело звуку. Як останній найчастіше використовуютьпрогравач. Мікрофон потрібний не завжди: лише під час живих виступів та програм. А ось фоновий звук використовують активніше. Його завдання здебільшого — трансляція музики.
Фонове звучання зараз забезпечують сучасні аудіо-плеєри. Але це не єдина категорія обладнання
Види джерел фонового звуку
Про програвачі та їх особливості ми поговоримо окремо. Тут розглянемо ключові альтернативні фонові джерела звуку:
AV-ресивер. Його використовують для відтворення аудіо та відео високої якості. Обладнання є підсилювальною багатоканальною системою з опцією цифрового перетворення аудіопотоків. Як додаткові елементи в систему інтегровані тюнер і комутатори сигналів.
Мережевий програвач. На відміну від стандартного, дозволяє відтворювати аудіотреки не лише з диска та USB-інтерфейсу, а й із хмарного мережевого сховища. Це робить обладнання мобільнішим, розширює можливості для його експлуатації.
Рековий програвач. Дає можливість гнучко налаштовувати звук, швидко перемикатися між різними носіями, може одночасно функціонувати синхронізовано з комп'ютером та створювати потрібні ефекти.
Перетворювач. Пристрій спеціального типу здатний перетворити низькоякісний аналоговий аудіосигнал в чистий оптимізований цифровий звук.
Фонокоректор. Обладнання, що забезпечує очищення звуку для досягнення максимально якісного показника. Добре знайоме цінителям раритетного вінілу, тому що дозволяє комфортно слухати старі записи (без клацань та інших перешкод). Але використовується не тільки у комбінації з вініловими програвачами.
Це — приблизний перелік сучасних звукових систем, які можуть виконувати функцію джерел фонового звуку. Якщо не враховувати ряд особливостей та нюансів обладнання, воно виконує аналогічне завдання: відтворює якісне аудіо, забезпечує сучасні можливості для контролю звуку та керування ним окремо або в комплекті з іншими системами. Користувачі – для простоти – всі джерела фонового звуку називають програвачами.
Види професійних плеєрів фонового звуку
Сучасний асортимент якісних програвачів нового покоління є великим. Багато компаній, що спеціалізуються на виробництві акустичного обладнання, основну масу пристроїв створюють саме для цієї категорії. Секрет простий - програвачі дуже потрібні. Тільки з якісним джерелом звуку розкриється якість акустичної системи та іншого звукового обладнання (крім випадків, коли джерелом виступатиме живий голос та звучання інструментів).
До цього часу потрібна категорія компактних CD-програвачів. Однак зберігання музичного матеріалу на дисках — процес, що поступово йде в історію. Сьогодні більш актуальна наявність у програвачі фонового звуку USB-інтерфейсу. Через нього можна підключити флеш-накопичувач або зовнішній жорсткий диск, забезпечивши таким чином багатогодинну трансляцію аудіо.
Сучасна технологія - стрімінгові мережеві програвачі. Можливість підключення до мережі через Wi-Fi або Ethernet забезпечує доступ до мережевого сховища даних. Таким чином, в «хмару» можна завантажити тисячі аудіотреків, досягши безперервної різнопланової трансляції. Деякі моделі таких програвачів керуються через мобільний додаток на смартфоні або планшеті.
Одночасне зоноване озвучування
Якщо потрібно незалежно озвучити декілька зон (приміщень), як джерело фонового звуку використовують мультирум програвач. Multiroom система відрізняється тим, що містить кілька джерел сигналу в одному корпусі і дозволяє незалежно керувати кожним із сигналів. Їх можна швидко перемикати, спрямовувати до певних зон. Більшість сучасних мультирум плеєрів є мережевими, що дає можливість цілодобово транслювати фонову музику без спеціалізованого контролю. Це цінне обладнання для торгових центрів та інших великих об'єктів.
Ключові фактори вибору пристроїв, що відтворюють:
виробник;
формати, що підтримуються;
носії, що підтримуються;
спосіб керування;
виходи та порти;
параметри пристрою;
діапазон частот.
Найоптимальніший варіант - придбання джерела фонового звуку в комплексі з іншим обладнанням. У цьому важливо керуватися даними професійного індивідуального акустичного розрахунку. Ви можете звернутися до компанії UPsound для проведення розрахунків та озвучування об'єкта «під ключ» або за експертною допомогою у виборі програвача. Компанія постачає звукове обладнання професійної категорії від найкращих світових виробників.