
Як записати музику у своїй домашній студії?
Якщо ви музикант-початківець, то, безсумнівно, стикалися з питанням запису власних пісень або музики. Існує думка, що отримати добрий трек можна лише на студії звукозапису. Однак звернення до такої студії коштує дорого і на початку творчого шляху навіть у дуже талановитих музикантів не завжди знайдуться кошти для запису своїх творів. Іноді для того, щоб зробити студійний запис, потрібно відкладати гроші кілька років.
У зв'язку з цим, у вас, напевно, виникало питання – чи можливо записати свою пісню самостійно і як це зробити? Хочеться відзначити, що ми живемо у чудовий час, коли обладнання для створення музичних творів та їх записи досягло більших висот, а програмне забезпечення розвивається дуже швидко, що відкриває великі можливості для творчого самовираження.
На сьогоднішній день для запису музики вдома вам не знадобиться великих грошових вкладень і, доклавши певних зусиль, можна самостійно досягти дуже непоганих результатів. Звичайно, ми можемо не отримати повністю студійний результат, але максимально наблизиться до нього цілком можливо.
Отже, для запису музики в домашніх умовах нам потрібно:
- Музичний інструмент чи власний голос;
- Мікрофон;
- Навушники;
- Комп'ютер;
- Звукова карта;
- Бажання та ентузіазм.
У багатьох може виникнути питання – навіщо витрачати кошти на звукову карту, якщо вона вже вбудована на комп'ютер? Щоб зрозуміти відповідь на це питання потрібно розібратися, чим звукові карти відрізняються одна від одної, і якими є їхні характеристики.
Звукова карта перетворює звук із інструмента або мікрофона та безпосередньо впливає на якість запису. Карти, встановлені на комп'ютері, не призначені для здійснення складних записів. Для домашньої студії потрібно придбати звукову карту, спеціально розроблену для запису.
Переваги зовнішніх звукових карт (аудіо інтерфейсів):
- Спеціальні драйвери ASIO допоможуть швидко працювати;
- Можна одночасно записати кілька інструментів;
- Можна безпосередньо підключати інструменти, мікрофони та інше;
- Часто в комплекті входить програмне забезпечення для запису.
- Розвантаження процесора
Вибір звукових карток досить великий. Найбільш стабільні виробники:M-Audio,Roland,Behringer,Focusrite,Presonus– вони постійно покращують свої технології. Головне питання вибору – наявність коштів, які ви готові витратити на купівлю звукової карти. Кожен виробник пропонує карти різної цінової категорії від дуже дорогих до бюджетних варіантів. На чому зупинити свій вибір – вирішувати вам, але пам'ятайте, що потрібний баланс. Це означає, що бюджетна гітара за наявності дуже дорогої карти не звучатиме як дорога, тому що звукова карта не доповнює ресурс інструменту, а розкриває його.