Караоке-система для дому та ресторану: як вибрати і що потрібно знати про обладнання
Суть караоке проста: відтворюється фонограма пісні без вокальної доріжки, на екрані висвічуються слова і бажаючий виконавець може співати їх у мікрофон. Можливість наблизитись до творчості відомих артистів, похвалитися своїми музичними талантами приваблює тисяч людей. Тому популярність домашніх та професійних караоке систем зростає.
Конструкція та види караоке систем
Простота експлуатації – основа будь-якої караоке-системи. Щоб розібратися з налаштуваннями та тонкощами експлуатації, не потрібно бутипрофесійним звукорежисером. Це актуально для простих пристроїв користувача, а також для обладнання, яке використовують у ресторанах, розважальних центрах.
Класичний набір апаратури для караоке:
плеєр для керування та відтворення аудіоконтента з внутрішнього носія (жорсткого диска), хмарного сервісу або зовнішніх носіїв;
акустичні системи, які можуть входити до комплекту системи. У ресторані плеєр можна підключати до сценічних акустичних систем;
пара вокальних мікрофонів;
монітор для демонстрації пісенних текстів та супутнього контенту.
Розрізняють домашні, напівпрофесійні та професійні системи караоке. Домашні – вони ж бюджетні – це різноманітні плеєри, доповнені функцією караоке. Наприклад, домашній кінотеатр із можливістю співу під фонограму. У будь-якому випадку, караоке в цих пристроях – додаткова опція. Тому налаштувань мало, якість звучання середня, немає опцій регулювання звуку, запису вокалу. Проте зі своїм призначенням (розвага у родинному колі) апаратура справляється.
У напівпрофесійних систем розширений функціонал, більше налаштувань та більше доступних форматів відтворення аудіо. Вони підходять для домашнього використання та для невеликих закладів (наприклад, бару, де караоке – додаткова розвага).
Професійні караоке системи – це апаратура класу люкс, що забезпечує якісне концертне звучання. Дистанційне керування через мобільний пристрій, мікшер для налаштування звуку, запис вокалу, широкий діапазон відтворення - обладнання має багато можливостей. Він підходить для закладів, де караоке — один із головних видів розваг відвідувачів.
Вибір караоке-системи : критерії
Вибір та встановлення професійного обладнання краще довірити експертам. У такому разі гарантується якісний звук та повноцінне застосування всіх можливостей обладнання. Якщо хочеться вибрати караоке самостійно, то слід орієнтуватися на такі критерії:
Призначення. Поспівати під час домашнього застілля? Достатньо бюджетного варіанту. Для тренувань вокалу чи активного хобі потрібна напівпрофесійна система. Для комерційного використання лише професійна.
Комплектація. Що входить у систему, крім безпосередньо караоке? Для домашнього обладнання краще вибирати варіант "все включено". Якщо цей заклад має професійний сценічний звук, достатньо буде програвача (за умови, що проектор, бездротові мікрофони та акустичні системи вже встановлені).
Формати. Найкраще, щоб система підтримувала більшість актуальних форматів аудіо та відео: від MP3, WMA та MIDI до MPEG4, DivX, XviD, HDCD,
Внутрішня пам'ять. Професійні системи доповнюють якісними студійними фонограмами. Вони зберігаються на внутрішньому жорсткому диску. Бажаний обсяг сховища – від 500 Гб та вище.
Підключення. Краще вибирати обладнання, що підтримує носії USB, карти пам'яті. Якщо зручно передавати дані через мережу, потрібен LAN порт. Професійні системи доповнюють модулями Bluetooth та Wi-Fi для простого керування та оновлення даних.
Кількість мікрофонів. З одним зараз постачають лише бюджетні варіанти (та й то не всі). Золотий стандарт - два мікрофони. Професійне обладнання комплектують чотирма з можливістю окремого регулювання кожного з них.
Звукові ефекти. Характерні для напівпрофесійних та експертних караоке систем. Необхідний мінімум: компресор, реверберація, еквалайзер. У професійному обладнанні вибір ефектів є вражаючим.
Можливість запису. У преміальних моделях є така функція, якість запису є досить високою. У деяких сучасних пристроях можна навіть поділитися результатом у соціальних мережах.
Караоке система для ресторану: у чому відмінності
Професійна караоке система - це насамперед якісний звук і сотні варіантів фонограм, записаних на вбудовану або пам'ять, що підключається. Мінімальний набір студійних фонограм — 500. Всі «мінусівки» — оригінальні або якісні інструментальні варіанти з бек-вокалом і необхідними ефектами.
Власнику професійної системи не потрібно витрачати час та ресурси на оновлення банку фонограм. Про це піклується виробник (посередник, компанія, що обслуговує). Регулярно шляхом встановлення оновлень через інтернет система поповнюється 200-300 фонограмами, включаючи нові гучні хіти.
Сучасні люксові системи відтворюють більшість звукових форматів із опцією синхронного накладання на текст та показом оригінальних зображень у форматі VCD. Також діє автоматична система оцінки виконання.
Комплект професійного обладнання для караоке включає:
пасивні акустичні системи;
підсилювач звуку;
мікшерний пульт;
2-4 радіомікрофони.
Система звукопідсилення та обробки сигналу може бути окремою (у неї більша висока потужність) або вбудованою. При цьому керувати треками та відтворенням можна безпосередньо з місця звукоінженера або дистанційно: через пульт або мобільний додаток.
Для встановлення караоке системи у барі чи ресторані потрібна попередня оцінка об'єкта, акустичний розрахунок, розуміння потреб. Необхідно підібрати відповідне обладнання, встановити та налаштувати його «під ключ». Всі ці послуги надають спеціалісти компанії UPsound. Для обговорення подробиць достатньо зателефонувати. UPsound працює у Києві, Одесі та інших містах України.