
0 Комментариев
Live-консолі Yamaha серії CL
Два роки тому компанія, яка встановила стандарти в цифровому мікшуванні, здійснила новий виток еволюції та випустила три консолі нової серії – CL. У цій статті ми розглянемо, що ж вони являють собою, вже маючи досвід їх використання.
При збереженні основних характеристик та функціональних можливостей, що стали стандартом за останні роки, до CL-серії цифрових мікшерних консолей додано сучасний досвід у технологіях мікшування. Поєднання чудового звучання та передових можливостей дає безпрецедентну свободу творчого самовираження.
Ергономічний інтерфейс користувача і елегантний сучасний дизайн об'єднують під крилом серії
CL три моделі: Yamaha CL1 , Yamaha CL3 та Yamaha CL5 . Відрізняючись лише кількістю моновходів (від 48 до 72), усі моделі мають 8 стереовходів, 16 DCA, 24 додаткові шини мікшування, 8 шин матрикс, а також стерео та моно майстер-шини.
Інтерфейс

Що серйозно змінилося в новій консолі - це швидкодіючий кольоровий дисплей і безліч кнопок і енкодерів, що призначаються користувачем. Спеціально розроблені нові фейдери забезпечують оптимальні тактильні відчуття, точність та акуратність. Фейдери мають конфігурацію, що вільно призначається. Контрольна поверхня також редагується за бажанням, назва каналу над кожним фейдером може бути позначена різними кольорами. Yamaha CL1 та Yamaha CL3 також мають можливість встановлення опціонального метер-бриджу.
Якість аудіо

Effects Rack містить еквівалент восьми процесорів SPX2000, також є ряд VCM-еквалізації та динаміки, а ще два віртуальні річки забезпечують 32 канали графічних EQ.
Але, ймовірно, захоплюючим нововведенням є концепт Rack Premium. Розроблений Dr K (Tosh i Kunimoto) та його командою, Rack Premium представляє собою ряд реально високоякісних динамічних процесорів та еквалайзерів . Yamaha у тісній співпраці з легендарним Рупертом Нивом розробила такі шановні в про-аудіо прилади, як еквалайзер Portico 5033 та компресор 5043, які лягли в основу нового концепту. Ці процесори входять до стандартної комплектації серії CL. «Вперше ми маємо можливість залучити звук Руперта Нива у звукопідсилення, і це повністю завдяки технології Yamaha VCM. Я вважаю, що вона нічим не відрізняється від оригінального аналогового звуку», – каже сам Руперт Нів.
Масштабованість

"Ми дуже раді співпраці з Yamaha при розробці нової консолі та вхідних річок", - зазначає генеральний директор Audinate Лі Еллісон. «Dante забезпечує гнучкість, низьку затримку, масштабованість, простоту комутації та налаштування. Ми вважаємо, що поєднання технологій Audinate та Yamaha дасть неперевершений цифровий досвід».
Rio3224 також має 4 стерео AES-EBU виходу, що допомагає сигналу дійти до підсилювального річка без зайвої конвертації. На задній панелі консолі є три слоти для карт MY, що зберігає сумісність з усіма існуючими аудіоформатами. Також можуть бути встановлені нові карти - MY8-Lake (спікер-процесор) та MY16-Dugan (автомікшування). Три слоти також дозволяють додатково розширити кількість входів-виходів на самій консолі.
Керуючий софт

Запис
Кожен покупець консолі CL отримає копію нової програми Steinberg Nuendo Live, розробленої спеціально для живого запису. Доступна з липня, вона включає унікальні функції, яких немає в жодній іншій програмі для живого запису, і буде тісно інтегрована з CL-консолями для забезпечення оптимальної простоти у використанні. У комбінації з Dante Virtual Soundcard від Audinate (яка поставляється з кожною консоллю CL) звукоінженери можуть легко використовувати мережу Данте для запису до 64 звукових доріжок на Mac або PC. «Nuendo Live не тільки проста і стабільна програма, але вона також легко інтегрується з останнім поколінням live-консолей Yamaha, — каже директор Steinberg, що управляє, Андреас Стеллінг. — Це ще один приклад стабільних відносин між Yamaha та Steinberg». Крім того, запис стереоміксу можна зробити за допомогою зручної функції дводорожнього запису-відтворення через USB.

Встановлюючи стандарти
Працюючи в тісній співпраці зі звукоінженерами та прокатними компаніями протягом чверті століття, Yamaha знає, що основними вимогами до цифрової консолі є гнучкість, якість звуку, простота використання і, звичайно, добре відомі Yamaha стандарти надійності, яким відповідають усі пульти компанії.
З появою серії CL компанія впевнена, цей продукт має ідеальний баланс між інноваційною функціональністю та традицією, забезпечуючи чудову інвестиційну привабливість. «Серія CL ідеально відповідає потребам звукоінженерів сьогоднішнього дня, які використовують сучасні технології, – каже Кадзунорі Кобаяші, генеральний директор відділу Pro Audio Yamaha. — Співпраця між Yamaha, Rupert Neve Designs, Audinate та Steinberg зробила можливим досягти дивовижного балансу у звучанні, можливостях та продуктивності. Після чверті століття еволюції серія CL є новим розділом в історії цифрового мікшування Yamaha».