
Озвучування автосалону: тонкощі, підбір обладнання та зонування
Звукове оформлення автосалону наголошує на особливій атмосфері цього об'єкта. Враховуючи особливості та рівень платоспроможності клієнтів, фоновий звук в автосалоні має символізувати достаток, комфорт, впевненість. Правильний вибір та встановлення звуку в салон з продажу автомобілів підвищать ефективність бізнесу, дозволять вирішувати маркетингові завдання, забезпечити непрямі комунікації з клієнтами.
Навіщо потрібне встановлення звуку в автосалоні?
Справедливість цих тверджень розуміють багато власників таких об'єктів. І це правильний вибір. Якісне звучання та правильний підбір аудіо треків здатні збільшити продажі. Секрет — у емоційному впливі музики на підсвідомість покупців. Мало того: звукову систему в автосалоні можна використовувати для трансляції реклами, оголошень та голосових оповіщень.
Плюс, правильно підібране та скомпоноване в систему обладнання відповідатиме вимогам безпеки. Йдеться про можливість аварійних сповіщень. Це обов'язкова норма для подібних комерційних об'єктів.
Особливості озвучування автосалонів
Фоновий звук в автосалоні - це здебільшого зоноване мовлення: різні формати музики з різним рівнем гучності транслюються у вхідній зоні, на парковці, в торговому залі, зоні переговорів, в адміністративних та технічних приміщеннях тощо. Обладнання для встановлення звуку в автосалон фахівці підбирають індивідуально: з урахуванням особливостей об'єкта та потреб замовника.
Стандартна схема виглядає так:
джерело звуку;
мікрофон;
система управління;
підсилювач гучності
акустичні системи;
кабелі для з'єднання.
Автосалон - це великий об'єкт, з високими стелями та великим метражем приміщень. Цей факт і використовуються при спорудженні матеріали роблять неефективним застосування акустичних систем, що вбудовуються. Тому в схему озвучування зазвичай включають настінні та підвісні акустичні системи. Вбудовувані також можуть застосовуватися, наприклад, в адміністративній зоні, яка зазвичай доповнена підвісними стелями.
Устаткування для організації трансляції аудіо в автосалоні зазвичай мають в своєму розпорядженні в одному з адміністративних приміщень. Достатньо невеликої площі, щоб розмістити медіаплеєр (або інше джерело звуку), регулятор гучності або пульт мікшера, робоче місце диспетчера з мікрофоном і т.п.
Особливі умови
Просто вмикати в автосалоні музику недостатньо. Часто замовникам потрібні універсальні рішення: наприклад, організація трансляції звуку з одночасною трансляцією відео на плазмових панелях. Ефектні демонстраційні ролики - "фішка" багатьох автовиробників. Звичайно, зараз є обладнання для реалізації такого завдання.
Фоновий звук у паркувальній зоні автосалону – також частина озвучування об'єкта. Це може бути гостьова парковка для клієнтів, місце для старту тест-драйвів або літній майданчик для нових автомобілів. У будь-якому випадку, фонова трансляція тут потрібна. Акустичні системи для неї підбирають, орієнтуючись на умови експлуатації. Зокрема, вони захищені від довкілля.
А чи можна дешевше?
Завжди можна знайти шляхи оптимізації витрат. Але важливо, щоб «останнє слово» залишалося за професіоналами. І ось чому.
Як приклад можна навести ситуацію: в автосалоні потрібно організувати трансляцію фонової музики та голосових сповіщень. Представник замовника дізнається, що акустика для голосових оповіщень коштує дешевше за «музичну» — і наполягає на покупці таких моделей. В результаті музика в такій системі звучить недостатньо якісно: немає глибокого звуку, частотний діапазон обмежений. Клієнти висловлюють невдоволення.
Щоб цього не сталося, оцінку приміщення, складання звукової схеми та акустичний розрахунок, проектування та підбір обладнання мають проводити експерти.
Приклад озвучування автосалону
Розглянемо, як відбувається встановлення звуку в автосалоні. Наприклад візьмемо умовний об'єкт на 900 квадратних метрів. Основні зони: вхідна, торгова зала, кафетерій, госпприміщення (включаючи санвузли для відвідувачів). Завдання полягає в організації трансляції фонового звуку та оголошень, а також оповіщень. Стелі об'єкта високі без підвісних систем.
Що можна зробити? Є три варіанти:
Озвучування торгового залу, вхідної зони та кафетерію як одного простору, без зонування звуку. Для цієї мети можуть підійти настінні широкосмугові акустичні системи з високочастотними та низькочастотними драйверами. У господарських приміщеннях досить невеликий настінний акустики. Підсилювач трансляції можна розмістити на стійці ресепшн і підключити до нього настільний мікрофон, а також джерело звуку: комп'ютер, медіаплеєр або тюнер.
Те саме + озвучування вуличної зони. Щоб забезпечити трансляцію звуку на вулиці, можна встановити на зовнішній частині об'єкта усі погодні двосмугові акустичні системи із захистом IP54. Їх можна підключити до того ж трансляційного підсилювача.
Озвучування автосалону із зонуванням. Якщо поставлено завдання транслювати різні фонові звуки в різні зони об'єкта, потрібно більше обладнання та витрат. Умовно можна поділити автосалон на такі окремі зони: торговельний зал, госпприміщення, паркування. Знадобиться підсилювач із селектором на кілька зон трансляції. В ідеалі – з інтегрованим аудіо-декодером, музичним модулем та тюнером, з роз'ємами для підключення зовнішніх носіїв. Керувати зонами можна безпосередньо на підсилювачі: у тому числі транслювати музику, голосові повідомлення в окремі зони.
Фахівці компанії UPsound готові індивідуально вивчити об'єкт, провести необхідні проектні та підготовчі роботи, підібрати та поставити фірмове обладнання, виконати монтаж та пусконалагодження. Озвучування автосалону "під ключ" - завдання, яке ми готові виконати. Працюємо у Києві, Одесі та в інших містах України.