
Чути, але не бачити: стельові акустичні системи
Однією із сучасних тенденцій у сферах облаштування та оформлення інтер'єрів приміщень є встановлення акустичних систем на стелі. Йдеться не просто про те, щоб прикріпити до стелі звукову апаратуру, а про те, щоб вбудувати та замаскувати акустику в стельову конструкцію. Іншими словами, стельова акустична система - це невидима конструкція, що дає якісний звук, вбудована в поверхню стелі.
Чому варто вибирати стельову акустичну систему?
Виробники пропонують різні моделі акустичних систем. Популярність таких систем цілком зрозуміла у зв'язку з низкою причин. По-перше, через те, що розвиваються технології, удосконалюється апаратура. А по-друге, тому що при обробці стель все частіше використовуються стельові конструкції, які дозволяють сховати всі системи. До того ж акустичні системи, крім того, що вони мають зручні параметри та високі технологічні налаштування, мають ще низку переважних характеристик. Невидима акустика може бути встановлена в стелі підвісного, натяжного типу та в гіпсокартонні конструкції. Також широкою є сфера застосування систем стельових акустичних, адже вони можуть знаходитися і у великих офісних приміщеннях, і в затишних житлових квартирах. Це можливо завдяки тому, що системи такого плану є вмонтованими, тобто невидимими, і, отже, вони не заважатимуть і не виділятимуться із загальної стилістики інтер'єру. Ще однією важливою перевагою є те, що в системах акустичних звук налаштований таким чином, щоб його звучання було однаково добрим у будь-якій точці приміщення. До того ж, за такими вбудованими системами передбачається простий догляд. Для видалення пилу можна використовувати пилосос. Можна також протерти складові системи вологою ганчірочкою.
Види акустичних систем, що вбудовуються в стелю
Для того щоб вбудувати акустичну систему на поверхню звичайної побіленої та пофарбованої стелі, необхідно додатково зробити канали для електричних проводів. А сама конструкція буде помітна. Інакше справа при монтажі акустичних систем у поверхню гіпсокартонної, підвісної або натяжної стелі. Оскільки саме такі стельові конструкції залишають простір, де можна встановити і динаміки, і всі дроти потай.
Виділяють два типи акустичних систем, що вбудовуються в стелю: відкриту і закриту. Чим вони відрізняються і які кожна з них має плюси і мінуси? Конструкція відкритої системи складається з елементів. Динамік, через який передаватиметься звук. Рама, на яку він кріпитиметься. Контактна група, яка утримуватиме акустичний кабель, а також захисні грати. Істотний мінус такого типу конструкції полягає в тому, що в ролі корпусу виступає простір самої стелі, а воно, як правило, більше, ніж потрібно динамікам, і через це звук резонує та його якість погіршується. Для того, щоб цього уникнути, можна заздалегідь на внутрішню поверхню стелі закріпити звукоізоляційний матеріал. Наявність такого матеріалу дозволить не лише покращити якість звучання, а й знизити рівень інших непотрібних звуків. Практика показує, що системи відкритого типу найкраще встановлювати в конференц-залах, аудиторіях, розрахованих на велику кількість людей. Тому що через такі системи найкраще передається мова, а не музика.
На відміну від відкритих акустичних систем, закриті системи мають корпус, і вбудовується така модель безпосередньо в підвісну стелю. Як правило, система такого типу встановлюється в тих приміщеннях, де звук повинен бути відмінної якості. Проте є одне зауваження. Конструкція закритої акустичної системи потребує багато місця. Для вирішення цієї проблеми виробники пропонують моделі складної нестандартної конфігурації.
Як встановити акустичну систему на стелі?
Найлегше монтувати акустичні системи в гіпсокартонні стельові конструкції. Оскільки ці конструкції надійні та здатні витримати вагу системи акустичної. Стелі підвісного типу не можуть похвалитися такою ж міцністю, тому на базову поверхню кріпиться установча рама або панель, яка буде нести основне навантаження. А сама система триматиметься на спеціальному настановному кільці. Крім того, такі рами є міцними, вони ще можуть мати на своїй поверхні малюнок, що приховує захисні грати. А ось що стосується монтажу акустики в стелю натяжного типу, то слід монтувати елементи кріплення на однаковій висоті, щоб надалі поверхня натяжної стелі була бездоганно рівною. Встановлюючи акустичну систему, важливо враховувати ступінь вологості в приміщенні. Наприклад, у ванній спостерігається підвищена вологість, значить варто використовувати герметичні панелі.