
Типи мікрофонів
У цій невеликій статті ми розглянемо основні типи мікрофонів та їх особливості.
У конденсаторному мікрофоні звукові коливання змушують вібрувати провідну діафрагму, що викликає флуктуацію напруги між конденсатором і конденсаторною фольгою. Так як діафрагма мікрофона, виконана з найтоншої фольги, дуже легка, вона може зареєструвати навіть найслабші звукові коливання. В результаті звук конденсаторних мікрофонів відрізняється своїм комплексним характером та особливо детальним дозволом на високих частотах, і часто характеризується епітетами «відкритий» та «елегантний». Конденсаторні мікрофони сьогодні можна виявити практично в кожній студії завдяки їхній високій якості звучання, для цих мікрофонів завжди потрібне джерело живлення - зазвичай використовується фантомне живлення від підсилювача або пульта мікшера.
Динамічний мікрофон М19 розроблений Юджином Бейєром в 1939 р., ґрунтувався на принципі індукції - звук перетворювався на імпульси напруги, викликані рухом котушки в магнітному полі. Переваги динамічного мікрофона полягають у надійній конструкції, що дозволяє мікрофону добре протистояти механічним впливам і робить його нечутливим до звуку кроків або шуму від рук виконавця. В результаті динамічний мікрофон характеризується чудовими експлуатаційними властивостями, гарною стійкістю до виникнення зворотного зв'язку та потужним звучанням. Динамічним мікрофонам для роботи не потрібне джерело живлення, і вони найкраще підходять для «живих» виступів або в додатках, в яких потрібно протистояти більшим рівням звукового тиску.
СТРІЧКОВІ МІКРОФОНИ
Хоча стрічкові мікрофони за своїм принципом є різновидом динамічних мікрофонів, але за своїми звуковими характеристиками більше нагадують конденсаторні завдяки своїй надзвичайно легкій алюмінієвій діафрагмі. Вони надзвичайно чисто передають джерела зі швидкою атакою, і при цьому звучать «тепліше» та «м'якше» своїх конденсаторних побратимів. Саме через природну, вірну передачу середньочастотного діапазону і дуже м'яке і гладке звучання у високочастотній області вони завоювали собі популярність. Часто ці мікрофони використовують для запису особливо складного міксу - у цих випадках конденсаторні мікрофони можуть бути занадто яскравими або надто аналітичними.