
Yamaha HS5 – неймовірно висока продуктивність за гранично малу вартість.
Якщо ви замислилися придбати домашній моніторинг,студійні монітори бу не найкращий варіант. Чому? На щастя, розробники Yamaha подбала про те, щоб створити якісні монітори за невеликі гроші.
Невеликі монітори не тільки для людей, які не можуть дозволити собі великі. Досвідчені інженери знають, що маленькі апарати ближнього поля є неоціненним альтернативним рішенням повнодіапазонним моніторам при мікшуванні. Проблема в тому, що більшість підсилювачів ближнього поля здаються посередніми, коли перебувають у нормальній для них обстановці – на робочій станції чи вдома на полицях. З іншого боку, новий активний монітор HS5 від Yamaha звучить у звичайних умовах просто сенсаційно.
Маленька кімната? Не проблема!
Розміром 17 на 28.5 на 22.2 см та вагою всього 5.3 кг,студійний монітор Yamaha HS5поміститься навіть у найтіснішому приміщенні. Також цікавим є його Room Control перемикач, який при активації дозволяє додати додатково -2 дБ або -4 дБ нижче 500 Гц, що компенсує акустичний ефект "замутнення" низьких частот, який має місце при розміщенні монітора біля стіни. Також, спеціальний фільтр High Trim дозволяє прибрати або додати ще додаткові 2 дБ вище 2 кГц, щоб компенсувати заглушене або, навпаки, відкрите приміщення.
Ці колонки є двосмуговими, з 5-дюймовим динаміком НЧ та 1-дюймовим «твіттером» ВЧ з такою кількістю потужності, що можна зробити пару цих маленьких хлопців дуже гучними, якщо, звичайно, ви не глухі, як пробка (45 Вт приводять у дію динамік НЧ, тоді як 25 Вт необхідне ВЧ). Роз'єми представлені збалансованим XLR та TRS виходами, причому останній може приймати незбалансовані сигнали. Було б добре, якби XLR роз'єм фіксувався, але монітор і так дуже добрий для своєї цінової категорії.
![]() |
Частотний діапазон системи 54 - 30 кГц, з максимальним звуковим тиском -10 дБ. Якщо HS5 повинен бути вашим єдиним монітором широкого діапазону, вам доведеться додати ще сабвуфер (такий, наприклад, як Yamaha HS8S), щоб додати басові інструменти до всього, що звучить вище. Час відгуку починає значно падати нижче за 200 кГц, майже відновлюючись близько 80 кГц. Є також незначне падіння (приблизно 2 дБ) між 7 кГц та 10 кГц, що робить вокальний звук трохи тихим. Існує значний пік (близько 3 дБ) між 650 і 1300 Гц, який має тенденцію переносити вокал трохи вперед у мікшуванні. Трохи менш помітний пік між 10 кГц та 16 кГц надає HS5 підвищеної деталізації та «легкості».
Місце для встановлення.
Yamaha радить встановлювати HS5 щонайменше на відстані 5 дюймів від найближчої стіни з вбудованими фільтрами в нейтральному положенні для більш рівної відтворюваності. Ергономіка моєї студії вимагала розмістити пару стерео колонок на відстані трьох футів від найближчої стіни на спеціальних стабілізаторах, які розміщені на полицях моєї робочої станції Omnirax. З цим положенням системи та з положенням функції Room Control на позначці -2 дБ звук вийшов просто феноменальним. Відтворення, час відгуку та відображення високочастотних деталей – все звучало чудово. Але відмінною рисою цього монітора, – в якому він б'є рекорди – є його об'ємне відтворення верхніх басів та відкрите відтворення нижніх та середніх частот. У той час як більшість моніторів, розміщених на полицях у робочій студії, звучать досить каламутно, HS5 звучить напрочуд чисто.
Говорячи без перебільшень, HS5 – найкращий монітор у своєму діапазоні цін, про який я чув.
В підсумку:
Переваги: неперевершена ясність, деталізація та відтворення звуку для такої низької цінової категорії. Продуктивність не погіршується під час розміщення на полицях. Вбудовані фільтри та регулювання рівня. Невеликі габарити. Виняткова вартість.
Недоліки: трохи занижено «шипіння». XLR роз'єм не фіксується. Для когось це дрібниця.