
Огляд: Yamaha LJ6 ARE
Нові гітариYamahaсерії 6 L китайського складання створюють сприятливе враження своєю ультра-надійною спадщиною на середньому ціновому рівні.
Складання
Всі нові гітари серії 6 мають верхи з цільної сріблястої ялини, оброблені способом ARE, раніше доступним тільки для гітар (японського виробництва) серії 26 і вище.
Компанія приділяє велику увагу деталям маркетингу ARE, стверджуючи, що, проводячи маніпуляції з температурою, вологістю та тиском на 'суб-клітинному' рівні, молекулярна структура ялини стає ближчою до того, що було б після багатьох років її використання та гри: цей спосіб ' старіння' можна назвати як завгодно.
Легко зрозуміти нову низькопрофільну структуру з не зубчастим X-кріпленням, яку Yamaha розробили для збільшення обсягу та покращення відтворення низьких частот у порівнянні з попередніми моделями. У всіх інструментів серії 6 задня дека та обичайки – ламіновані, з червоного дерева або палісандра, не кажучи вже про діапазон варіантів облицювання, залежно від моделі.
Кількість уретанової обробки товщає в місці, де гриф з'єднується з корпусом, і виглядає не дуже привабливо, але це не показник надто товстого покриття для корпусів; можна хіба помітити деякі нерівності під глянцем, який загалом подобається.
Yamaha також змінили профіль грифа – по-перше, більш прямий конус у плані глибини, ніж у попередніх моделей – товщина стає меншою у міру того, як ви йдете вгору грифом. Тим не менш, сам по собі профіль став трохи більш пухким; трохи менше 'V'-подібного, ніж раніше, з накладкою грифа / з'єднанням країв менш закруглений, і, отже, більш виражений.
У Yamaha сподіваються запропонувати більш традиційне акустичне відчуття стилів 'нью фольк', виконання яких вони бачать у грі переважно перебором, і, що цікаво, ніхто не забув про виконання стоячи; але другий ґудзики для ременя немає, так що вам доведеться зав'язати свій ремінь – так само, як це робили Вуді Гатрі, Елвіс та Боб Ділан – навколо грифа/головки грифа.
Хороша новина ще в тому, що гриф у серії L тепер має ламінат із п'яти складових із червоного дерева та палісандра (замість трьох), забезпечуючи підвищену міцність для більш ефективного використання деревини.
Також, це означає, що гриф сприятиме більш загальному відгоміну гітари, ніж якби вона була просто з цілісного шматка червоного дерева. На замітку - це належне шипове клеєне з'єднання 'в гніздо'.
Нам подобається цей гриф; він має достатньо 'м'яса', щоб відчути традиційний і гарний компроміс у виборі простору між струнами, що підходить для гри перебором та підбором. Але нам все одно цікаво, чи змогли б Yamaha більше оптимізувати ширину порожків і відстань струн для стилю, який, швидше за все, використовуватиметься: ширше на LS, вже на джамбо.
Хоча гітара і оснащена звукознімачом, єдиною видимою підказкою є роз'єм для ґудзика: ні підсилювача, ні батареї, ні ручок налаштувань – нічого, що відрізняється від активних систем в інших моделях. Існує простіший пасивний звукознімач 'Zero Impact' під сідлом (такий самий елемент PU-R звукознімача, як і в інструментів Yamaha серії А).
Для Yamaha це сміливий крок – усунути все вбудоване керування та припустити, що користувачам знадобиться або DI, або зовнішній підсилювач, щоб вичавити найкраще з гітари. Вислів "щастя у простоті", схоже, став новим підходом компанії Yamaha, і ми ніколи не станемо з цим сперечатися.
Звучання
Гітара LJ6 з ламінованим корпусом із червоного дерева менш розвинена за звучанням, ніж нещодавно протестована, більш розкішна Yamaha Ls 16 серії; прослуховується трохи поверхневий шиплячий звук – можливо, через деревину, що ламінує, а можливо, через кілька великого корпусу, який має тенденцію занижувати виразність середніх частот.
Все стає краще з більш важким набором люмінофорних бронзових струн, і вся та насолода на місці, що стоїть набагато більше за свою ціну зі звучанням, яке чудово підходить для ритмічної партії; початківці гітаристи і новачки в акустиці, ймовірно, знайдуть звук невибагливішим і приємнішим, ніж у LS16M, наприклад.
До речі, пасивні звукознімачі 'Zero Impact' миттєво припадають до смаку. З нашим згадуванням AER Compact 60 3 з плоским EQ в один канал (вибирається чутливість вхідного сигналу, 'колір' відключається), пасивна система дає величезну віддачу, і повертає дуже збалансоване всебічне звучання.
Немає жодних видимих проблем з віддачею, мінімально вагаються п'єзо середні частоти, і немає ріжучих високих частот. Мало хто з нас тут іноді має справу з живим звуком, і ми були б дуже раді отримати такий сигнал у пульта управління.
Нинішня популярність музики в стилі 'нью фольк' не завдасть жодної шкоди жодній модернізованій гітарі Yamaha 6 серії, і всі 6-те більше популярні в чистому та доступному вигляді. Більш важливим є підхід поза часом, який робить ці гітари такими ж доречними у 2014 році, якими вони були б через 40 років після першої появи серії L.
РейтингMusicRadar
5/5 зірки
Плюси
Гарне звучання. Звукоздымачі 'Zero Impact'. Гарний гриф. Чудова якість складання.
Мінуса
Ні.
Характеристики
Звукознімач - Yamaha SRT Zero Impact
До ладів - 20
Країна-виробник - Китай
Устаткування - Yamaha включено, золоті тюнери
Місток - палісандр
Матеріал нижньої деки – червоне дерево, що ламінує.
Матеріал грифа – 5-складове червоне дерево/палісандр
Матеріал верхньої деки – цільна срібляста ялина
Матеріал обіцянок - ламіноване червоне дерево
Довжина шкали (мм) – 650
Вага (кг) – 2.1
Матеріал накладки грифа - палісандр
Доступні варіації – натуральний, коричневий золотистий – усі глянцеві уретанові